•  چی کادو بخرم؟
  مشاوره آنلاین

  گران قیمت ترین هدیه های دنیا

  گران قیمت ترین هدیه های دنیا
  هدیه دادن و هدیه گرفتن یکی از رسم های زیبا در دنیا به شمار می رود. گاهی اوقات یک نفر با گرفتن یک هدیه ساده و ارزان قیمت بسیار خوشحال می شود اما بعضی ها را فقط کادو های گرانقیمت شاد می کند، هدیه هایی که قیمت آنها میلیون دلاری است.
   
  10-مجموعه کیف های بکهام به ارزش 3 میلیون دلار
  مجموعه کیف های بکهام
  دیوید بکهام یکی از گرانترین هدیه‌های دنیا را به همسر خود داده است. این هدیه کیف الماس نشانی است که فقط سه نمونه از آن در دنیا ساخته شده است. نام این کیف «نقره هیمالیایی» است و دیوید بکهام به عنوان هدیه کریسمس آن را به همسر خود داده است.این کیف گرانقیمت از بهترین نوع پوست کروکودیل سفید ساخته شده است و روی آن الماس سه قیراطی به عنوان قفل کیف به کار برده شده است.اگرچه دیوید بکهام، کیف‌های گرانقیمت زیادی به همسرش هدیه داده و مجموع قیمت آنها به 3 میلیون دلار می‌رسد اما کیف نقره هیمالیایی یکی از گرانقیمت‌‌ترین هدیه‌‌هایی است که برای بکهام 129 هزار دلار هزینه برداشت.
   
  9-الماس تیلور بیتون به ارزش 5 میلیون دلار
  الماس تیلور بیتون
  الیزابت تیلور، بازیگر مشهور قرن بیستم در سال 1972 از همسر خود ریچارد برتون، به مناسبت چهلمین سالگرد تولدش، هدیه‌ای گرفت که باعث شد نامش برای همیشه در فهرست گرانترین هدیه‌‌های دنیا باقی ماند. برتون، انگشتر الماسی را به تیلور هدیه داد که از جواهر فروشی کارتیه به قیمت یک میلیون و 50 هزار دلار خریداری کرده بود. نام این الماس تیلور برتون گذاشته شد و جواهر فروشی کارتیه حتی پس از فروش الماس، آن را در نیویورک و شیکاگو به نمایش گذاشت. سال 1978، تیلور این الماس را به قیمت 5 میلیون دلار در یک مزایده به فروش رساند.
   
  8-گردنبند ستاره شرق به ارزش 12 میلیون دلار
  گردنبند ستاره شرق
  گردنبندی که ادوارد مک لین به عنوان هدیه ازدواج برای همسرش خریداری نمود. این گردنبند متعلق به سلطان عبدالحمید بود.گردنبندی که شامل یک الماس 94.8 قیراطی به شکل قارچ که بر روی یک زنجیره زمرد 34 قیراطی قرار گرفته و زنجیر آن متشکل از 32 مروارید می باشد. این گردنبند 11.9 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.
   
  7-مجسمه رومن ابراموویچ به ارزش 14 میلیون دلار
  مجسمه رومن ابراموویچ
  مالک میلیاردر باشگاه چلسی برای اینکه هدیه خاصی را برای همسرش خریده باشد 14 میلیون دلار برای یک مجسمه برنزی پرداخت کرد. البته به غیر از این مجسمه او که انگار عاشق خریدهای میلیون دلاری برای همسرش است در هدیه ای دیگر، ویلایی به مبلغ 120 میلیون دلار به همراه چندین تابلوی نقاشی بسیار گران قیمت هدیه داد.
   
  6-کشتی تفریحی به ارزش 84 میلیون دلار
  کشتی تفریحی
  کشتی تفریحی تیان به ارزش 84 میلیون دلار که تینا از همسرش آنیل امبانی دریافت کرده است. نام این کشتی تفریحی با استفاده از دو حرف اول تینا و آنیل گرفته شده است. این هدیه بسیار گران را آنیل بخاطر خوشحال کردن همسرش تهیه کرد. خرید این کشتی تفریحی 5 طبقه، بسیار عجیب و غریب به نظر می رسد، اما آنها می گویند که پول خود را دارند و آزادند تا با پول خود، هر چیزی را که دوست دارند، بخرند!
   
  5-الماس اورلو - قابل ارزش گذاری نیست
  الماس اورلاو
  در سال 1798 یکی از پرنسس‌های روسی علاقه خاصی به یک افسر ارتش پیدا کرد و به همین علت هدایای بسیار زیادی را به او می‌داد. یکی از این هدیا الماس اورلو بود که در زمان خودش بیش از 400 هزار روبل ارزش داشت.
   
  4-الماس کوه نور - قابل ارزش گذاری نیست
  الماس کوه نور
  کوه نور زمانی بزرگترین الماس دنیا بود و احتمالا از زیر خاک بستر یک رودخانه بی آب در جنوب هند، بیرون آورده شده است.نادرشاه پس از تسخیر هند، این الماس را که بر تاج محمدشاه هندی می‌درخشید، دید و گفت: «این کوهی از نور است» و از آن تاریخ نام کوه نور بر آن ماند. او این الماس را به همراه دو قطعه الماس دیگر دریای نور (در موزه جواهرات ملی ایران) و مغول کبیر (الماس اورلو) به عنوان غنائم جنگی از هند بیرون آورد. کوه نور پس از مرگ نادر توسط احمدشاه درانی به افغانستان منتقل و سپس به شاه شجاع درانی رسید. پس از شکست شاه شجاع، از یک سردار هندی ملقب به شیر پنجاب، الماس مزبور توسط سردار نامبرده به هند برگردانده شد. سرانجام کوه نور به تصرف کمپانی هند شرقی بریتانیا درآمد و وقتی ملکه ویکتوریا امپراتور هند شد، شرکت هند شرقی آن را به ملکه هدیه کرد.
   
  3-مجموعه هدایای پادشاه عربستان به دونالد ترامپ به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار
  مجموعه هدایای پادشاه عربستان به دونالد ترامپ
  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هدیه ای را از ملک عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی دریافت کرد، که به لحاظ ارائه هدیه، گرانترین هدیه در طول تاریخ عربستان سعودی به شمار می رود. این هدیه ها شامل موارد زیر است :
  • یک سنگ الماس بسیار ارزش
  • یک شمشیر از طلای خالص که وزن آن بیش از 25 کیلو طلای مرصع به الماس و دارای سنگ های کمیاب است
  • بیست و پنج ساعت دستی ساخته از الماس و طلا برای دونالد ترامپ و خانواده اش
  • بیش از 150 عبای مرصع به سنگ های قیمتی
  • یک مجسمه کوچک مانند مجسمه آزادی در آمریکا ساخته از طلا و الماس و یاقوت
  • یک کشتی تفریحی مجلل به طول 125 متر، دارای 80 اتاق و 20 بخش سلطنتی که بیشتر بخش های آن از طلا ساخته شده است
  لازم به ذکر است که پادشاه عربستان اصرار کرده که این هدایا در موزه های آمریکا قرار نگیرند و مالکیتشان متعلق به شخص ترامپ باشد.
   
  2-مجسمه آزادی
  مجسمه آزادی
  مجسمه آزادی که در کنار ساحل نیویورک قرار دارد یاد‌آور دوستی بین دو کشور فرانسه و آمریکاست. این مجسمه توسط بارتولدی، طراح فرانسوی طراحی شده است. مجسمه آزادی هدیه‌ای از سوی مردم فرانسه به آمریکایی‌هاست. زنجیر شکسته‌ای که در پای این مجسمه به چشم می‌خورد نماد از بین رفتن قانون برده‌داری در این کشور است. مجسمه آزادی نیز در لیست گرانترین هدیه‌های دنیا قرار دارد. ساخت این مجسمه برای فرانسوی‌ها در آن زمان، 530 هزار و 300 دلار هزینه داشت.
   
  1-تاج محل
  تاج محل
  ساختمان بسیار زیبای تاج محل را بیشتر مردم دنیا می‌شناسند. این ساختمان در 22 سال و تمام از مرمر سفید ساخته شده و به عنوان نمادی از عشق پادشاه هند به پرنسس ایرانی بوده هدیه داده شد. این مکان در سال 1653 بیش از 32 میلیون روپیه هند ارزش داشته است.
   
  بازدید: 6096 بار تاریخ درج: 1396/07/05

  هدیه دادن و هدیه گرفتن یکی از رسم های زیبا در دنیا به شمار می رود. گاهی اوقات یک نفر با گرفتن یک هدیه ساده و ارزان قیمت بسیار خوشحال می شود اما بعضی ها را فقط کادو های گرانقیمت شاد می کند، هدیه هایی که قیمت آنها میلیون دلاری است.